שיניים כלואות אצל ילדים

חשיפת שן כלואה אצל ילדים

אנו ממליצים להגיע עם הילדים כבר בגיל 8  לבדיקה ראשונית של השיניים, אומנם רוב שיני החלב עדיין נמצאות בפה, אך ניתן לזהות בעיות ספציפיות בגיל הזה, לטפל בהן ולמנוע בעיות מסובכות יותר בעתיד.

ישנם מקרים בהם ניתן לזהות שיניים כלואות שלא בקעו בזמן. במקרה זה, יש צורך בטיפול כירורגי אשר ירים את החניכיים ויחשוף את השיניים.

תוך כדי החשיפה, מודבקת שרשרת לשן הכלואה והחניכיים נסגרים בחזרה, כאשר השרשרת מציצה החוצה.
לאחר החשיפה, מושכים את השן בעדינות על ידי חיבור השרשרת למכשור האורתודנטי.
בילדים צעירים או במקרים מורכבים, לפעמים תהליך חשיפת השן מתבצע בהרדמה מלאה, כמו בשני המקרים הבאים של שן כלואה אצל ילדים בגילאי 9-10.

לפניכם דוגמה של ילד בן 9 עם שן חלבית אשר לא נשרה, שן קדמית נשארה כלואה ולא צמחה למרות שהשיניים הסמוכות התחלפו. מקרה כזה חייב בבדיקת אורתודנט מומחה.

בצילום פנורמי זה, החץ הצהוב מראה כי ישנה שן עודפת שמפריעה לשן הקבועה לבקוע (מסומנת בחץ האדום). לאחר חשיפה כירורגית, בהרדמה מלאה נעקרה השן העודפת כדי לפתוח מקום לחשיפת השן הקבועה, אליה הודבקה שרשרת מיוחדת כדי למשוך אותה בעדינות למקום.

יישור שיניים לילדים צילום פנורמי

לפניכם דוגמה של ילד בן 10 עם מקרה דומה של חשיפה כירורגית לשן כלואה, בהרדמה מלאה נעקרה השן העודפת והודבקה שרשרת על השן הכלואה על מנת למושכה בעדינות לקשת השיניים. ניתן לראות בתמונה האמצעית חיבור של הכותרת כולה בחלל הפה, עד לסיום הטיפול כאשר השן במקום.

המתנה ליישור שיניים בגיל מאוחר יותר, יכולה להוביל לתהליך יישור שיניים מסובך בעתיד ואף יקר יותר. צרו קשר לפגישת ייעוץ במרפאה.

ייעוץ מומחה וקביעת תור:

כל הטיפולים: