שיטות טיפול

שיטות יישור שיניים

1סמכים חיצוניים – ישנם שני סוגים של סמכים חיצוניים – סמכים חיצוניים מתכתיים או סמכים אסתטיים בצבע השן.

  • סמכים מתכתיים – שיטה מסורתית וותיקה ליישור שיניים. משך הטיפול תלוי במצב השיניים והלסתות. שיטה זו נבחרת על ידי בני נוער רבים, שגאים בגשר שלהם והוא מהווה סמל סטטוס.
  • סמכים שקופים – הסמכים השקופים כמעט ובלתי נראים על אף שהם מודבקים על גבי החלק החיצוני של השן, משום שהם מיוצרים מחרסינה בצבע השן, אשר אינה משנה את צבעה במהלך הטיפול. התהליך זהה לחלוטין לתהליך יישור שיניים עם סמכים מתכתיים אך פחות בולט לעין.  
  • סמכים ננעלים- סמכים בעלי "דלת" מיוחדת הנסגרת על החוט האורתודונטי במקום שימוש בגומיות. סמכים מסוג זה צוברים פחות לכלוך ובכך מאפשרים לשמור על היגיינת פה טובה יותר ובנוסף מאפשרים הגעה לאותה התוצאה תוך הפעלת כוחות קטנים ונוחים יותר. סמכים אלה יכולים להיות מתכתיים או בצבע השן.

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת סמכים חיצוניים לחצו כאן >>

2אינסיגניה– באינסיגניה משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת ביותר המשלבת תכנון תלת מימדי ממוחשב על מנת לתכנן ולייצר את התוכנית המתאימה ביותר עבור המטופל. תנועת השיניים מתוכננת בדיוק רב ומאפשרת הגעה לתוצאות מדויקות ומהירות. הסמכים מיוצרים אישית לכל שן ושן ע"פ הצורך הספציפי לאותה שן ועל כן זוהי שיטה מדויקת להפליא המקצרת את הטיפול. בטיפול זה הסמכים הינם חיצוניים.

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת אינסיגניה לחצו כאן >>

 

3קשתיות שקופות – אינויזליין invisalign – – יישור שיניים בשיטה זו מתבצע באמצעות פלטה שקופה, דקה ובלתי נראית, המאפשרת למטופל להצניע את הטיפול ולהימנע ממכשור אגרסיבי ובולט. התהליך כולל סריקה דיגיטלית של פה המטופל ושליחת הקובץ למעבדה שמייצרת את הקשתיות על סמך הוראותיו של האורתודונט. התוצאה שמתקבלת היא סט של פלטות שקופות ונשלפות שכל אחת שונה במעט מקודמתה והמטופל מחליף פלטה כל כמה ימים, עד להתקדמות לתוצאה הרצויה. בשיטה זו, הקשתיות מזיזות את השיניים בהדרגה, באופן יעיל ובטיחותי והמטופל יכול להסיר את הפלטות במהלך אכילה וצחצוח שיניים, כך שהיגיינת הפה נשמרת באופן מקסימלי.

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת קשתיות שקופות לחצו כאן >>

4סמכים פנימיים  Lingual Appliances  יישור שיניים פנימי (יישור שיניים לינגואלי) כולל הדבקת סמכים על גבי החלק הפנימי של השיניים. הסמכים, בעלי פרופיל דק, מותאמים לכל שן בנפרד כדי להקטין אי נוחות וחיכוך של הלשון. הסמכים מאפשרים טיפול בלתי נראה ולא ניתן להבחין בהם מבחוץ. 

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת סמכים פנימיים לחצו כאן >>

 

5. MOTION – רסן פנימי – מושן – המושן הוא מכשיר פנימי המורכב משני חלקים: פס מתכתי המודבק על השיניים העליונות האחריות ופלטה שקופה ללסת התחתונה. שני החלקים מחוברים באמצעות גומיות והלחץ שנוצר מקדם את הלסת התחתונה ודוחף לאחור את השיניים האחוריות בלסת העליונה.  בכך נפתח מקום ליישור השיניים הקדמיות.

למידע נוסף על יישור שיניים בשיטת מושן MOTION לחצו כאן >>

ייעוץ מומחה וקביעת תור:

כל הטיפולים: