פלטה לשיניים

פלטה ליישור שיניים עשויה משטח אקריל ותפקידה הוא בהפעלת כוחות במקומות ממוקדים, או לחילופין להשלמת טיפול יישור שיניים לאחר הסרת הסמכים. פלטה לשיניים יש להתאים באופן מדוייק ומקצועי ללסת המטופל, אחרת הטיפול אינו אפקטיבי דיו.

יעילות הטיפול תלויה רבות בשיתוף הפעולה של המטופל, עצם העובדה כי הפלטה נשלפת, יכול כל מטופל לבחור שלא להרכיב אותה ובכך נפגמת תוצאת הטיפול. את הפלטה יש להרכיב מספר רב של שעות במהלך היממה ועל אף שהיא נשלפת, יש להקפיד על שעות הרכבתה, בהתאם להמלצת הרופא המטפל. 

פלטה נשלפת

תפקידה של הפלטה הנשלפת היא לאפשר את תזוזת השיניים למקומן הטבעי או לחילופין לשמור על השיניים ישרות. הדרכה נכונה במרפאה תאפשר למטופל להרכיב את הפלטה בזהירות ובאופן הנכון כך שהיא תשב היטב במקומה. במהלך צחצוח שיניים יש להסיר את הפלטה ולשטוף אותה באמצעות מים וסבון.


שיטת אינויזליין

שיטה המבוססת על סדרת קשתיות המזיזות את השיניים בהדרגה למקום הנדרש. הטיפול מתבצע במספר שלבים הנקבעים על ידי אורתודנט ובכל שלב מותאמת קשתית באמצעות הדמייה ממוחשבת ומתקדמת. 

קשתיות המותאמות לכל מטופל באופן אישי הן שקופות, כך שכמעט ולא ניתן להבחין בהן. טכנולוגיה מתקדמת זו יקרה מהגשר המסורתי אך למי שרוצה לבצע יישור שיניים באמצעות פלטה לשיניים שאינה נראית, פתרון זה הינו הפתרון הטוב ביותר.

שתי השיטות גם יחד, מאפשרות שמירה על היגיינת הפה, משום שניתן להסירן במהלך צחצוח השיניים ובזמני הארוחות. להתאמת שיטת הטיפול הנכונה ביותר עבורכם, יש להיוועץ עם אורתודנט מומחה ומקצועי בתחום. 

ד"ר תמר פינקלשטיין מומחית ליישור שיניים בשיטות המתקדמות מתחום האורתודנטיה, מזמינה אתכם ליהנות מטיפול מקצועי בהתאמה אישית  ויחס אדיב לכל אורך הדרך.

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עדכון על פעילות המרפאה בעידן קורונה