מתי תדעו שאין מנוס מביצוע השתלת שיניים?

אנשים רבים בישראל אינם מקפידים על היגיינת הפה ועל צחצוח שיניים, ורבים אחרים מעשנים או סובלים ממחלות שונות, ומסיבות אלו ועוד הם עלולים לסבול מאובדן שיניים. מאחר שכל אדם מעוניין לחייך בפה מלא ולהציג שיניים בריאות, אסתטיות ולבנות, חשוב לפנות לרופא שיניים המתמחה בהשתלות שיניים. כיום, קיימות מגוון טכניקות חדשניות ומתקדמות להשתלת שיניים, כאשר בין השיטות החדשות ניתן למנות השתלת שיניים ביום אחד.

מי זקוק להשתלת שיניים?

בכל מקרה בו אין אפשרות להציל את השן ויש לעקור אותה, חשוב להשתיל שן במקומה כדי למנוע מקרים של נסיגת חניכיים וכדי ליהנות ממראה אסתטי. גם אנשים שעברו תאונות או שסובלים ממחלות שונות וכתוצאה מכך איבדו שיניים או שהיה צורך לעקור את שיניהם חייבים להימנע מהזנחה של הפה ולפנות במהרה למומחה המציע השתלת שיניים.   

כדאי לדעת כי השתלת שיניים מתאימה לכל הגילאים, אך רק רופא מוסמך יכול לקבל החלטה האם ניתן לבצע השתלת שיניים בפיו של הלקוח או שמא יש להציע למטופל פתרונות חלופיים. יש לזכור כי הליך השתלת שיניים הנו ניתוח כירורגי פולשני לכל דבר. לכן, יש לוודא כי פונים למרפאת שיניים מקצועית ובעלת ניסיון רב בתחום.

מתי אין מנוס מהשתלת שיניים?

כאשר יש לעבור עקירה של שן אחת או יותר בעקבות הזנחה של חלל הפה או כתוצאה ממחלה או תאונה, יש להשלים את השן החסרה תוך זמן קצר. מעבר לכך, אם הגוף עבר טראומה כלשהי ומאבדים שיניים יש להשלים את השיניים החסרות, בהתאם להמלצת הרופא המוסמך.

חשוב לציין כי השתלת שיניים נועדה למנוע בעיות חמורות יותר בעקבות איבוד השן או השיניים, בין היתר נסיגת חניכיים העלולה לגרום לבעיות בדימוי העצמי ולקושי לדבר בצורה ברורה. כמו כן, השלמת השיניים החסרות חשובה כדי להימנע ממקרים בהם השיניים הנמצאות בסמוך לשן החסרה מתחילות לאבד מיציבותן ועם הזמן גם הן עלולות ליפול. לכן, בכל מקרה בו מאבדים שן אחת או יותר יש להתחיל בשיקום הפה על ידי רופא מוסמך ומנוסה.

כדאי לדעת כי שיקום הפה אורך זמן, אף על פי שבמקרים מסוימים ניתן לעבור ניתוח תחת הרדמה כללית ולהשתיל שיניים ביום אחר. עם זאת, לא לכל מטופל ניתן להציע השתלת שיניים ביום אחר, מאחר שיש מקרים בהם יש לשקם את החניכיים כדי להשתיל את השתלים. במקרים אלה יש לעבור הליך של השתלת עצם ולאחר תקופת המתנה של 6-3 חודשים ניתן להמשיך בטיפול השתלת השיניים.

יתרונות השתלת שיניים

השתלת שיניים נחשבת להליך שגרתי ושכיח כיום. גם המחירים בשנים האחרונות ירדו, לכן כל אחד יכול לעבור השתלת שיניים וליהנות מחיוך מלא שיניים יפות. להשתלת שיניים יתרונות רבים כמו שיקום הפה, מניעת מחלות קשות יותר, מראה אסתטי מושך, מניעת בעיות דיבור ומניעת פגיעה בשיניים הבריאות הסמוכות לשן החסרה. 

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email