מיישרת קו – כתבה באתר "בשבע"

כתבה שפורסמה באתר "בשבע" | 10/09/20

ד"ר תמר פינקלשטיין, מומחית ליישור שיניים בעלת וותק רב שנים ומהמוערכות בתחום, מספרת כיצד החליטה לעסוק דווקא במקצוע הזה.

הרבה אנשים שמצטיינים בתחומם, טוענים שהם חזו את זה כבר כשהיו ילדים קטנים. ד"ר תמר פינקלשטיין (47) רופאת שיניים ומומחית ליישור שיניים מגבעת שמואל, נשואה לנחי, מבעלי קרן השקעות ואם לששה, טוענת שהיא ידעה כבר מגיל אפס שתהיה רופאה.

היא נולדה בירושלים וגדלה בקרית אונו, בת למוסיקאי שהוא גם סוכן נסיעות ואמא אומנית. היא בכורה מבין ארבעה אחים (שי אברמסון, החזן הצבאי הראשי הוא אחיה מ.ב.ד.ל), למדה באולפנת צפירה ובשירות הלאומי עבדה עם ילדים לקויי שמיעה. "תמיד חשבתי להיות רופאת טראומה. כשהגיע הזמן לבחור, הכרתי את בעלי, והבנתי שאני לקראת חתונה וילדים ובשיקולים שלי ביני לבין עצמי, הגעתי למסקנה שהמחיר המשפחתי שאשלם אם אלך למסלול רפואה רגיל יהיה כבד".

כך, החליטה ללמוד רפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב. אחרי 6 שנים של לימודי רפואת שיניים כללית ו-4 שנים של עבודה כרופאת שיניים כללית, היא הבינה שהיא רוצה משהו יותר ספציפי "בער בי התחום של האורתודנטיה אך לא חשבתי שאתקבל בכלל להתמחות".

אבל, גם כשאינך בוחר במקצוע- המקצוע בוחר בך "באותם ימים, הייתי חברת סגל ומדריכה באוניברסיטה ובמקרה פגשתי את המזכירה של המחלקה לאורתודנטיה. שאלתי אותה בקלילות מה צריך לעשות כדי להתקבל. היא אמרה לי שממש בעוד יומיים נסגרת ההרשמה. זו היתה ממש שיחת מעלית אבל הכי חשובה שיש". משם העניין התקדם- נשלחו אל ד"ר פינקלשטיין טפסים, התקבלו עליה המלצות מהמחלקה שבה היא הדריכה ומאז- הכל היסטוריה.

את ההתמחות באוניברסיטה היא הסתיימה בהצטיינות. אבל מה שהיה לה הכי חשוב זה הדיוק הפנימי "זו היתה הפעם הראשונה בחיי שבה הרגשתי שאני עושה משהו שנועדתי לעשות, שאני טובה בו ושאני מרשה לעצמי להגיד שאני מצטיינת בו. היום זה מסר שאני מעבירה לילדים שלי- כשאתה ממלא את הייעוד שלך, זה ממלא אותך בביטחון. כשאתה מגשים חלום ואתה מרגיש שזה היעוד ואתה מוכיח שאתה טוב, יש לך את הערך המוסף ".

להמשך קריאה: כנסו למאמר באתר "בשבע"

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email