מה הסכנות באי טיפול בדלקת חניכיים?

אם אנחנו רוצים למנוע מעצמנו הרבה מאוד כאב והוצאות כספיות גדולות של עשרות אלפי שקלים כדאי לנו לא לשכוח את השיניים שלנו ולטפל בהן. הסכנות באי טיפול בשיניים יכולות להגיע למצב בו נאבד את השיניים כי הן ירקבו ונאלץ שיעקרו אותן. הסכנות של אי טיפול בדלקת חניכיים יכולות להיות סכנות מגוונות מאוד של מצב בו כל הפה והחניכיים שלנו יהיו מדולקות. מצב זה יכול לגרום לנו לחום גבוה מאוד ולכאבים מאוד חזקים. 

מהם התסמינים של דלקת בחניכיים?

התסמינים של דלקת בחניכיים הם מגוונים מאוד. תסמינים אלו כוללים אדמומיות של החניכיים ומצב בו בזמן הצחצוח שלהן יכול לרדת דם. גם כאב בחניכיים כאשר אוכלים מאכלים שונים או כאשר שותים שתייה וחמה וקרה יכול להיות סימן לדלקת. במקרה של החמרה בדלקת חניכיים הסימנים יכולים להיות חמורים יותר כמו חום גבוה מאוד, כאבי ראש חזקים, כאבי שיניים ועוד.

כאשר כל אחד מהתסמינים הקלים או החמורים של הדלקת מופיעים עלינו לפנות לרופא שיניים בשביל שהוא יאבחן האם יש לנו דלקת והוא יוכל גם להנחות אותנו מהי הדרך הכי טובה לטפל בה.

איך ניתן למנוע ולטפל בדלקות חניכיים?

יש הרבה דרכים לטפל בדלקות חניכיים. הדרך הטובה ביותר לטפל בבעיות חניכיים היא לטפל בהם בעזרת טיפול מונע. אם נמנע מהדלקת לקרות – לא נצטרך להתמודד עם הטיפול המעשי בה. טיפול מונע לבעיות ולדלקות חניכיים כולל צחצוח של שיניים ושטיפה שלהם במי פה. מומלץ לצחצח את השיניים בעזרת משחת שיניים עדינה ורגישה – יש אנשים שהחניכיים והשיניים שלהם רגישות יותר והם זקוקים למשחת שיניים עדינה יותר. צעד נוסף שיכול לסייע לנו למנוע דלקות הוא ביקור כל מספר חודשים אצל שיננית. השיננית תוכל לנקות לנו את חלל הפה ולזהות האם מתפתחת אצלנו דלקת בפה. חשוב להקפיד ללכת גם פעם בשנה לרופא השיניים לשם קבלת טיפולי רפואי מונע. למעשה בכל פעם בה כואבות לנו השיניים או אנחנו מרגישים שמשהו לא כשורה איתם כדאי לנו לא להסס אלא ללכת לבדיקה אצל רופא השיניים שלנו.

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עדכון על פעילות המרפאה בעידן קורונה