יישור שיניים לילדים

ישור שיניים לילדים - טיפול מקדים

לרב טיפול אורתודנטי מתבצע לאחר תחלופת כל השיניים הנשירות, אבל ההמלצה הינה להגיע לבדיקה ראשונית כבר בגיל 8, מה שנקרא יישור שיניים מקדים לילדים צעירים.
ישנם מקרים מסוימים בהם נדרשת התערבות מוקדמת לטיפול בבעיה נקודתית כגון יישור שיניים לשן אחת או יישור שיניים שנועד להתאים בין הלסתות.
הטיפול המוקדם יפתור את הבעיה ויקל מאוד על הטיפול האורתודונטי המלא שיגיע בשלב השני.

לפעמים אנחנו מגיעים לחדר ניתוח...

ישנם מקרים המחייבים טיפול מקדים בהרדמה מלאה, כמו למשל סיפור של ילד בן 8 שהגיע למרפאה כאשר התחלפו לו השיניים הקדמיות למעט שן אחת מרכזית שלא בקעה, מקרה זה חייב בדיקת אורתודנט מומחה. אכן לאחר הבדיקה, ניתן היה לראות בצילום שן עודפת, שחוסמת את בקיעתה של החותכת הקבועה. תחת הרדמה מלאה, נעקרה השן העודפת, הודבקה שרשרת על החותכת הקבועה ולאחר תהליך של טיפול אורתודונטי השן הובאה למקומה.

לפניכם דוגמאה לתהליך יישור שיניים לילד בן 10, שן קדמית לא צמחה למרות שהשיניים הסמוכות התחלפו מזמן. מקרה זה מחייב בדיקת אורתודנט!!!

בן 10, שן קדמית לא צמחה

בצילום פנורמי ניתן לראות שישנה שן עודפת (מסומנת בחץ צהוב) שמפריעה לשן הקבועה (מסומנת בחץ אדום) לבקוע. לאחר חשיפת כירורגית, בהרדמה מלאה נעקרה השן העודפת והודבקה שרשרת על השן הכלואה על מנת למושכה בעדינות לקשת השיניים.

 

יישור שיניים לילדים צילום פנורמי
יישור שיניים לילדים בהרדמה מלאה
יישור שיניים לילדים משיכה עדינה של השן לקשת השיניים
יישור שיניים לילדים גיל 8-10

המתנה ליישור שיניים בגיל מאוחר יותר, יכולה להוביל לתהליך יישור שיניים מסובך בעתיד ואף יקר יותר. צרו קשר לפגישת ייעוץ במרפאה.

ייעוץ מומחה וקביעת תור:

כל הטיפולים: