המרכיבים לחיוך המושלם

העשירים והמפורסמים תמיד יחפשו אחר דרכים חדשות שישאירו אותם יפים וצעירים ככול האפשר. אבל תשכחו ממתיחת פנים – נראה כי טיפול ה-VIP החדש, אשר מבטיח חלופה לטיפול הכירורגי והפולשני – הוא טיפול שיניים חדש שנקרא ׳הרמת חיוך׳, על משקל ׳הרמת פנים׳.

הרמת חיוך היא התחליף האולטימטיבי לניתוחי פנים, הפתרון הדנטלי לקמטי הפנים, אשר הפך לאחת המגמות הפופולריות ביותר השנה, בתחום טיפולי היופי.

מה עושה הרמת חיוך?

טיפולי הרמת חיוך כרוכים ביישום סט חדש לחלוטין של ציפויי חרסינה על השיניים הקיימות. הטיפול יוצר אפקט של שפתיים משופרות וחיוך רחב יותר. טיפול זה תורם להגדלת השיניים הקיימות ולהרחבתם, מעבר לגודלו של החיוך האמיתי. וכמובן תורם גם לשיניים לבנות יותר.

לכן, טיפול הרמת חיוך יעניק לכם לא רק חיוך לבן יותר ומראה רענן יותר, אלא גם חיוך רחב בכ-3 מילימטרים מהחיוך הקודם שלכם.

הטיפול מתאים לאנשים שהשיניים שלהם איבדו מאורכן, בגלל מצבים כגון שחיקה מתמשכת של השיניים ובעיית מפרקים אשר נקראת TMJ joint disorder. זהו סוג של הפרעה שעלול לפגוע במפרקי הלסת ובשרירים השולטים בתנועות הלסת. תופעה זו גורמת גם להקטנת אורך השיניים ולהיווצרות קמטים אנכיים מסביב לפה, מה שהופך את מראה האדם למבוגר יותר מכפי שהוא באמת.

אנשים יכולים לבחור במנתח פלסטי כדי לעבור מתיחת פנים שתתקן את המצב. אבל הטיפול שבאמת יכול להצעיר את הפנים שלכם ללא ניתוח, ויחד עם זאת להחזיר לשרירים התומכים בלסת את תפקודם הנכון, זה הטיפול שנקרא ׳הרמת חיוך׳.

מה בדיוק קורה במהלך הטיפול?

התהליך כולו מתבצע במהלך 4 פגישות.

בפגישה הראשונה רופאת השיניים תבדוק את השיניים שלכם, ותדאג לביצוע צילומי רנטגן וסריקה של הפנים והפה. לאחר מכן ייעשה שימוש בתמונות אלה כדי לעצב את החיוך שלכם על גבי המחשב אשר ישקף במדויק את הטיפול הנדרש לשיפור מראה החיוך שלכם. כעת, תיווצר תבנית של צורת השיניים החדשה, המבוססת על התאמת החיוך המושלם למבנה הפנים שלכם.

בפגישה השנייה יודבקו לשיניים ציפויים זמניים. טיפול שלוקח פחות משעה ואין צורך בהרדמה. במשך שבוע תתהלכו עם החיוך החדש. בשלב זה ניתן לשנות את הצורה, הצבע או גובה הציפוי. שלב זה גם מאפשר לכם לדעת איך תרגישו כשבסופו של דבר תקבלו את החיוך הסופי.

בפגישה השלישית, אם אתם אוהבים את החיוך החדש, הפגישה תתחיל בהכנת המבנה הקבוע. רופאת השיניים תשייף קצת את השיניים הטבעיות כדי לפנות מקום לציפויי השיניים. בסיומו של טיפול זה תתהלכו עם החיוך הזמני כ-20 יום, עד שהמעבדה תכין עבורכם את ציפויי החרסינה החדשים באמצעות טכנולוגיה דיגיטלית מתוחכמת שמבטיחה התאמה מושלמת. פעולה זו מבוססת על העיצוב המקורי של הפה שלכם.

בפגישה הרביעית, ציפויי החרסינה יותאמו למבנה השיניים הטבעיות שלכם, אחד אחד, באמצעות דבק מיוחד. והנה, החיוך החדש שלכם מוכן ומזומן.

כמה זמן יימשך כל התהליך?

זמן הטיפול הוא אחד ההבדלים המשמעותיים בין טיפול להרמת החיוך לבין טיפול שיניים רגיל במרפאה. בעוד שבדרך כלל אתם מטופלים אצל רופא השיניים כ-15 דקות, כאשר אתם עוברים טיפול להרמת חיוך, הטיפול יימשך זמן הרבה יותר ארוך. למשל, הפגישה השלישית שבה מכינים את השיניים להדבקת הציפוי, יכולה להימשך כ-4 שעות. והפגישה הרביעית והאחרונה, יכולה להסתיים לאחר תהליך שנמשך בין חמש עד שש שעות. באופן כללי, הטיפול כולו נמשך כחודש ימים, עד שתוכלו להציג את החיוך החדש והמושלם שלכם קבל עם ועולם.

האם אפשר לצפות רק חלק מהשיניים שלי?

במילה אחת, לא! השינוי הדרמטי, הרגשי והאסתטי של מראה השיניים יכול להתרחש רק כאשר כול השיניים בפה מטופלות. עד כדי כך, שיש רופאים שיכריזו, ׳אין חצי חיוך׳. כשתתבוננו במראה, לא תרצו לראות חצי חיוך, אתם רוצים לראות חיוך מלא ומושלם. לא תוכלו לזכות באותה תחושה רגשית של שביעות רצון ממראה הפנים שלכם, אם תטפלו רק בחלק מהשיניים.

טיפול להרמת החיוך – כמה זמן הוא יחזיק מעמד?

טיפול זה לא יחזיק מעמד לנצח. קשה לקבוע את תוחלת החיים שלו כי זה תלוי גם במטופל, באיכות הטיפול ובתחזוקה הכללית. אבל כמעט בטוח שהחיוך החדש יישאר למשך כ-15 שנים, ויש סימנים המעידים על כך שהוא יכול להחזיק מעמד גם זמן כפול מכך. צריך רק לתחזק היטב את השיניים ולהגיע לבדיקה במרפאת השיניים לפחות פעם בשנה.

שתפו את הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עדכון על פעילות המרפאה בעידן קורונה